za4kola logo

Wyślij do nas wiadomość:

Zadzwoń do nas:

531 968 062

Zadzwoń do nas:

531 968 062

Przydatne adresy Kłodzko

Kłodzko to miasto położone w województwie dolnośląskim. Jest siedzibą powiatu kłodzkiego i gminy wiejskiej Kłodzko, a większość ludzi z pewnością docenia walory turystyczne oraz niezwykłą historię. Zabytkiem, który przyciąga amatorów zwiedzania, niezmiennie jest Twierdza Kłodzko oraz charakterystyczna zabudowa rynku. Miasto leży w północno-wschodniej części Kotliny Kłodzkiej u stóp Gór Bardzkich, a przez sam środek przepływa Nysa Kłodzka.

Miasto Kłodzko pełni funkcje przedstawicielskie władzy miejskiej, gminnej i powiatowej. I to tutaj mieszkańcy miasta i regionu mogą załatwić wszystkie niezbędne sprawy. Poza tym to także ważny węzeł komunikacyjny dla miejscowości leżących w powiecie – zarówno drogowy, jak i kolejowy czy autobusowy. O około 90 km oddalony jest port lotniczy Wrocław-Strachowice.

Starostwo Powiatowe w Kłodzko

Siedziba Starostwa Powiatowego Kłodzko mieści się przy ulicy ul. Okrzei 1. Na miejscu można załatwić szereg formalności związanych z komunikacją, edukacją, geodezją czy budownictwem i drogami. Jest prowadzona także przez Starostwo Powiatowe Kłodzko rejestracja pojazdów. Urzędnicy wydają uprawnienia do kierowania samochodami. Poza tym są także można załatwić zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego osób lub rzeczy. Starostwo Powiatowe w Kłodzku także sprawuje nadzór nad instruktorami i wydaje legitymacje. Prowadzi również ewidencję instruktorów i wykładowców.

Starostwo Powiatowe w Kłodzku kontakt z petentami umożliwia poprzez:

telefon: 74 865 75 23

Petenci korzystają także z Elektronicznych Skrzynek Podawczych Starostwa Powiatowego w Kłodzku epuap:

Popularna jest także droga mailowa: powiat@powiat.klodzki.pl.

Starostwo Powiatowe w Kłodzku godziny otwarcia ustaliło na 7:30-15:30 od poniedziałku do piątku. Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30, a interesanci są przyjmowani do godziny 15:00.

Wydział komunikacji Kłodzko

Wydziale Komunikacji w Kłodzku można między innymi zarejestrować nowy, używany czy sprowadzony z zagranicy samochód. Z tego urzędu korzystają osoby zameldowane na terenie powiatu kłodzkiego.

Rejestrację samochodu w Kłodzku przeprowadza się w Wydziale Komunikacji. Mieści się on przy ulicy Okrzei 1. W zależności od rodzaju spraw należy się udać do konkretnego pokoju. Rejestracja pojazdów w Kłodzku jest realizowana w pokoju 11 oraz 12. W pokoju 13 obsługiwane są prawa jazdy, a w pokoju 7 transport, SKP, OSKoraz ruch drogowy. Ze Starostwem Powiatowym kontakt jest możliwy poprzez telefon: 74 865 75 50, mail: komunikacja@powiat.klodzki.pl.

Funkcjonują także referaty w Oddziałach Zamiejscowych Starostwa w Bystrzycy Kłodzkiej i w Nowej Rudzie. Tam można załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdów, prawami jazdy, krajowym transportem drogowym. Mieszkańcy Miasta Bystrzyca Kłodzka, Miasta i Gminy Międzylesie, Miasta i Gminy Stronie Śląskie powinni udać się do referatu ds. Komunikacji i Transportu w Bystrzycy Kłodzkiej, który mieści się przy ulicy ul. Sienkiewicza 6. Można się skontaktować z urzędnikami telefonicznie: 74 644 24 83 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30. Mieszkańcy Miasta Nowej Ruda, Gminy Nowej Rudy, Miasta i Gminy Radków wszystkich formalności mogą dopełnić w referacie Oddziału Zamiejscowego Starostwa Powiatowego w Kłodzku w Nowej Rudzie przy ulicy Niepodległości 6-8. Można również skontaktować się telefonicznie: 74 872 95 22 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Rejestracja samochodu Kłodzko

By zarejestrować samochód – nowy, używany czy sprowadzony z zagranicy, należy udać do wydziału komunikacji w miejscu swojego zameldowania. W Kłodzku takim adresem będzie Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych zlokalizowany przy ul. Okrzei 1 w pokojach numer 011, 012, 013. Na załatwienie wszelkich formalności interesant ma 30 dni od daty zakupu pojazdu. Sama formalność dotyczy tylko tych samochodów, które nie były wcześniej zarejestrowane w Polsce.

W przypadku aut wcześniej zarejestrowanych w kraju należy jedynie zgłosić nabycie samochodu. Rejestracja pojazdu wymaga wypełnienia wniosku. Należy też przy sobie mieć dowód własności pojazdu – na przykład umowę kupna lub fakturę VAT, kartę pojazdu, wyciąg ze świadectwa homologacji. Petent musi także posiadać dowód tożsamości, polisę OC oraz potwierdzenie wniesienia opłat rejestracyjnych lub oświadczenie dealera o podleganiu obowiązkowi zapewnienia sieci zbierania pojazdów. Rejestracja samochodu używanego w Kłodzku wymaga przedstawienia ważnego badania technicznego pojazdu, a w urzędzie trzeba mieć przy sobie także dotychczasowe tablice rejestracyjne. Opłaty należy uiścić w kasie Starostwa Powiatowego w Kłodzku lub też przelewem na wskazane konto.

Gdy kupuje się samochód używany z komisu, otrzymuje się komplet dokumentów – dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, o ile była wydana, polisę OC. Dodatkowym dokumentem może być także certyfikat potwierdzający gwarancję. Klient ma także kopię umowy komisowej oraz fakturę, co zwalnia go z płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. Cały proces rejestracji samochodu w Kłodzku jest natomiast analogiczny jak w przypadku zakupu auta na wolnym rynku.

Przydatne adresy w Kłodzku

mechanik samochodowy Oleśnica

Mechanik samochodowy Kłodzko

Kierowcy często korzystają z usług mechanika samochodowego. Kłodzko na swoim terenie ma wiele firm, które specjalizują się w naprawach usterek, serwisowaniu, a także wykonują okresowe przeglądy. Ofertę serwisów samochodowych w Kłodzku klienci wybierają też po kolizjach drogowych. Dobry mechanik cieszy się zaufaniem oraz proponuje najwyższy standard usług.

AUTO PUNKT SERWIS

Korczaka 17
tel. 668 113 512
autopunkt.info-net.com.pl

Sowiak Jan. Zakład naprawy samochodów

Słowackiego 15
tel. 74 867 95 14

Proauto sp.j., Bosch Car Service

Grunwaldzka 10
tel. 74 867 75 62
proauto.bosch-service.pl

Wulkanizacja Kłodzko

Firmy oferujące wulkanizację w Kłodzku gwarantują najwyższy standard usług. Specjaliści szybko i bez problemów wymieniają opony. W zakładach można również dopasować optymalne ogumienie do swoich potrzeb, panujących warunków oraz specyfiki jazdy. Wulkanizacja Kłodzko prowadzi również profesjonalny serwis opon i kół.

Sobieski Wojciech. Wulkanizacja

Wincentego Witosa 8

tel. 721 679 960

Jakubiec Mieczysława. Zakład wulkanizacyjny

Kromera 41

tel. 74 867 20 75

Belowscy Z.U. Serwis ogumienia s.c.

Letnia 9

tel. 74 865 60 33

Awaryjne otwieranie auta Kłodzko

Czasem zdarza się, że konieczne jest awaryjne otwieranie auta. Kłodzko na swoim terenie ma profesjonalistów, którzy służą wsparciem szczególnie w nagłych sytuacjach. Przede wszystkim doświadczeni ślusarze zwracają uwagę na to, by sam proces był całkowicie bezpieczny oraz bezinwazyjny. Awaryjne otwieranie auta w Kłodzku działa przez cały tydzień.

Kluczkom. Naprawa zamków, awaryjne otwieranie aut

tel. 600 456 976

dorabianiekluczyklodzko.info-net.com.pl

Awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań, dorabianie kluczy

tel. 606 423 029

awaryjne-otwieranie-samochodow-i-key-duplication-service.business.site

Rękawek Adam. Otwieranie awaryjne samochodów i mieszkań

tel. 607 272 593

Całodobowa pomoc drogowa Kłodzko

Wsparciem w wielu różnorodnych sytuacjach, które na trasie mogą się zdarzyć, jest całodobowa pomoc drogowa. Kłodzko korzysta z usług profesjonalistów, którzy oferują szereg usług dopasowanych do potrzeb klientów. To na przykład dowóz paliwa na drodze, wymiana akumulatora z dowozem, mobilna wulkanizacja. Całodobowa pomoc drogowa Kłodzko działa przez 24 godziny oraz gwarantuje fachowe i bezpieczne holowanie aut osobowych oraz dostawczych.

Angelika Pomoc Drogowa Holowanie Kłodzko

Dusznicka 1,
57-300 Kłodzko

tel. 601 552 606

Tanie Holowanie Pomoc Drogowa

Boguszyn 34,
57-300 Boguszyn

tel. 603 751 399

Pomoc Drogowa Kłodzko

Gołogłowy 23a, 
57-315 Kłodzko

tel. 661 521 662

Dowóz paliwa na drodze Kłodzko

Dowóz paliwa na drodze Kłodzko jest realizowany najczęściej przez firmy zajmujące się pomocą drogową. To szybka pomoc w nieoczekiwanych sytuacjach. Dlatego warto znać numer telefonu do specjalistów, którzy oferują dowóz paliwa na drodze. Kłodzko jest obsługiwane przez firmy z regionu.

MARX Pomoc drogowa

Robotnicza 26,
57-330 Szczytna

tel. 510509403
tel. 506921451

D&W TRANS DARIUSZ GEWERT

Marii Konopnickiej 2H/184,
57-500 Bystrzyca Kłodzka

tel. 538330827 
tel. 605553494

Fan Auto Gach Alan Gach

Dworcowa 5,
57-340 Duszniki-Zdrój

tel. 538330827 
tel. 605553494